Olivier

Olivier jest naszym najmłodszym Podopiecznym.

Chłopczyk niedawno skończył 4 lata ale z powodu całościowych zaburzeń ogólnorozwojowych i chorób współistniejących Olivier jest bardzo malutki i szczuplutki.

Kiedy Olivierek przyszedł na świat, nic nie wskazywało, że chłopiec jest chory. Przez pierwsze miesiące rozwijał się prawidłowo i rodzice nie zauważali żadnych niepokojących symptomów.

Istotne zmiany w zachowaniu chłopca pojawiły się jeszcze przed ukończeniem 1 roku życia. Napady złości, krzyki, zmienność nastroju, problemy ze snem, wybiórczość pokarmowa skłoniły rodziców do szukania pomocy u specjalistów.

Na podstawie obserwacji zachowania dziecka oraz wywiadu z jego mamą stwierdzona, że u Oliviera występuje istotne opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, autoagresja, nadwrażliwość sensoryczna, opóźniony rozwój mowy i zaburzenia komunikacji.

Chłopczyk wypowiada tylko kilka pojedynczych słów. Występują u niego echolalia. Olivier potrafi powtórzyć angielskie słówka, które słyszy podczas oglądania bajek.

Oliwier jest dzieckiem autystycznym. Ma problemy ze wzrokiem i zdiagnozowane kolejne choroby (cukrzyca, niedoczynność tarczycy).

Potrzebuje pomocy i wsparcia wielu specjalistów (logopedy, psychologa, psychiatry, neurologa, endokrynologa, diabetologa, okulisty), a także terapii i rehabilitacji.

Rodzice Olivierka nie załamują się gdyż muszą znaleźć siłę, aby pomoc swojemu synkowi lepiej zrozumieć otaczający go świat i nauczyć go samodzielnego funkcjonowania na miarek jego możliwości.

Miłość swoją dzielą jeszcze miedzy trójkę starszego rodzeństwa, które też boryka się z nieuleczalnymi chorobami i zaburzeniami rozwojowymi.

To trudny i ciężki czas dla całej 6-osobowej rodziny.

Dlatego prosimy Państwa o pomoc dla najmłodszego członka tej kochającej się rodziny – Olivierka Łagockiego.Numer subkonta chłopca to:38109023690000000149198918

Pomóż-Udostępnij-Wpłać złotówkę

Skip to content