NASZE DZIAŁANIA I PROJEKTY

ROK 2019

1.Akcja pomocy dla Janusza „Operacja, to kolejny krok na drodze do samodzielności, pomożesz mi ?” – zbiórka na portalu siepomaga.pl oraz przez apele i odezwy w lokalnej prasie, telewizji, a także bezpośrednie prośby do darczyńców, sponsorów, osób fizycznych.

Cel: operacja rekonstrukcji więzadła rzepkowo-udowego.

Rezultat: 10 638 zł

2. Akcja „Ja , SM i mama”- kontynuacja z 2017 r. – pomoc dla Agnieszki uwięzionej we własnym mieszkaniu- zbiórka prowadzona na portalu siepomaga.pl oraz przez apele w lokalnej prasie, telewizji i prośby do darczyńców, sponsorów, osób fizycznych.

Cel akcji: pokrycie kosztów/dofinansowanie do zakupu wózka elektrycznego, likwidację barier architektonicznych (remont łazienki), rehabilitację domową, wyjazd na turnus rehabilitacyjny, zakup podnośnika transportowego.

Rezultat: 9 744 zł

3. Akcja „Wózek to dla mnie wolność wyboru. Pomóż mi w walce o samodzielność!” – pomoc dla Izy – zbiórka prowadzona na portalu siepomaga.pl oraz przez apele w lokalnej prasie, telewizji i prośby do darczyńców, sponsorów, osób fizycznych.

Cel zbiórki: pokrycie kosztów/dofinansowanie wyjazdu na turnus rehabilitacyjny, rehabilitację domową, leczenie, diagnostykę oraz poprawę warunków socjalno-bytowych.

Rezultat: 5 900 zł

4. Akcja pomocy dla Janusza ”Chcę wrócić do normalnego życia, a operacja to moja ostatnia szansa! zbiórka prowadzona na portalu siepomaga.pl oraz przez apele w lokalnej prasie, telewizji i prośby do darczyńców, sponsorów, osób fizycznych.

Cel zbiórki : Rekonstrukcja wiązadła krzyżowego prawego.

Rezultat: 16 856 zł

5. Akcja „Biegną dla Agnieszki” – Bieg Tropem Wilczym połączony z akcją charytatywną dla naszej Podopiecznej.

Rezultat: 10 000,00 zl

Cel zbiórki: pokrycie kosztów operacji udrożnienie przepływów żylnych.

Akcja zakończona.

6. Realizacja autorskiego projektu z orientacji zawodowej dla uczniów kl. III Sp Nr 8 w Świdnicy – „Mamo, Tato kim będę gdy dorosnę”?

7. Prowadzenie spotkań dla dzieci i młodzieży ze świdnickich szkół na temat przeciwdziałania dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami.

8. Udział w edycji Miasta Dzieci w roli pracodawcy prezentującego zawód asystenta osoby z niepełnosprawnościom.

9. Projekt „Poznać i oswoić nieznane” – symulacje niepełnosprawności- warsztaty dla dzieci i młodzieży ze świdnickich szkół podstawowych i średnich.

Skip to content