Janusz ma nowe kolano !!!

„Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” – te słowa Św. Augustyna są życiowym mottem Janusza Paciorkowskiego, który stoczył kolejną walkę o swoje zdrowie.

Dziś rano w Szpitalu MSWiA w Krakowie przeszedł skomplikowaną operację wszczepienia endoprotezy, która zastąpi staw kolanowy.

Operacja miała odbyć się już kilka tygodni temu ale na przeszkodzie stanęły: biurokracja, pieniądze i brak porozumienia między dolnośląskim i małopolskim NFZ.

Po kilku dniach pobytu w szpitalu Janusz wrócił do domu cierpliwie czekając na nową datę zabiegu i kiedy był już ustalony kolejny termin plany pokrzyżowało przeziębienie.

Dziś się udało !!!

Sprowadzona z Niemiec endoproteza stawu kolanowego została wykonana specjalnie dla niego uwzględniając genetyczna wiotkość stawów i słabą siłę mięśniową, na która cierpi nasz Podopieczny (Zespołu Ehlersa i Danlosa).

Operacja przebiegła bez komplikacji. Janusz czuje się dobrze i powoli nabiera sił.

Mimo bólu z nadzieją patrzy w przyszłość. Marzy o szybkim powrocie do domu aby razem ze swoją mamą nadal „walczyć” o sprawność i zdrowie.

Operacją jaką dzisiaj przeszedł Janusz na pewno ułatwi mu realizację życiowych planów o pracy, samodzielności, poznawaniu nowych ludzi.

Życzymy naszemu Podopiecznemu dużo ZDROWIA, pomyślnego i szybkiego powrotu do sprawności bez bólu i cierpienia, a także dużo siły i wytrwałości w czasie rehabilitacji po zabiegu.

POWODZENIA

Skip to content