„Nie zabieraj mi Mamy” – POPIERAMY.

Fundacja JiM z Łodzi wystosowała Apel do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych w sprawie punktu 7 orzeczenia o niepełnosprawności.

„My rodzice – matki i ojcowie – dzieci z niepełnosprawnościami żądamy, by to lekarz prowadzący, a nie urzędnicy z komisji, decydował o przyznaniu opieki dziecku, bo teraz jest tak, że komisje orzekające często odbierają punkt 7 orzeczenia, który decyduje o przyznaniu opieki dziecku z niepełnosprawnością. Ignorują w ten sposób zalecenia lekarza prowadzącego. Nie jest to obiektywne. Czas to zmienić.”

Nasza Fundacja podpisuje się po tym apelem,gdyż mamy wśród naszych Podopiecznych dzieci z niepełnosprawnościami ze spektrum autyzmy i zaburzeniami ogólnorozwojowymi. Na co dzień zmagamy się z podobnymi problemami gdyż też jesteśmy rodzicami dzieci z autyzmem.

Możesz również wesprzeć akcję Fundację JiM podpisując petycję na ich stronie internetowej.https://jim.org/apel/?fbclid=IwAR3qfT2TVuJG7zFV9aSIuoqpswdaUu8wmueLR-mNFPb2UtUNcnx9t9dngDY#

Pobierz lub wydrukuj, podpisz i wyślij na adres:

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00‐513 Warszawa

lub

e‐mail: info@mrips.gov.pl lub info@mrpips.gov.pl.

Skip to content