Jesteśmy po to by być „Bliżej Siebie”.

Rok 2020 był bardzo trudny dla każdego z nas. Pandemia bardzo mocno ograniczyła nasze działania, dostarczając wiele dodatkowych problemów i barier, ale mimo trudności udało się nam zrealizować kilka przedsięwzięć i projektów oraz zbiórek niosąc pomoc Podopiecznym fundacji oraz Potrzebującym.

Kronika naszych działań w 2020 roku:

1. Projekt „Poznać i oswoić nieznane” – symulacje niepełnosprawności- warsztaty dla dzieci i młodzieży ze świdnickich szkół podstawowych i średnich (I-III). Projekt został w całości sfinansowany przez Fundację Orlen w ramach II edycji programu grantowego „Moje miejsce na ziemi”. Grant: 15.000 zł

2. Udział w projekcie „Wsparcie na rzecz Walki z Sars Cov 2”:- darowizna rzeczowa (maseczki, przyłbice, słodycze) dla Domu Seniora Marconi w Świdnicy przekazana przez Fundację PKO Banku Polskiego- darowizna rzeczowa (płyny do dezynfekcji) dla Domu Seniora Marconi w Świdnicy od Darczyńców z Wrocławia- darowizna rzeczowa dla Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

3. Akcja pomocy dla Michała – zbiórka na siepomaga „Moja rodzina mnie potrzebuje – świdnicki Gepetto walczy z ciężką chorobą!”Zbiórka na cel: Zakup sprzętu do rehabilitacji domowej, wózka inwalidzkiego oraz opłacenie nowatorskiej terapii regeneracyjnej i turnusu rehabilitacyjnego.Kwota do uzbierana: 59 671 zł Zbiórka nadal trwa. Pomóż nam nabrać tempa !

https://www.siepomaga.pl/michal-szalinski

4. Akcja pomocy dla Agnieszki „Życie, które nie jest usłane różami… Pomagamy Agnieszce”. Zbiórka na cel: Turnus rehabilitacyjny.Kwota do uzbierana: 8 120 zł Zbiórka nadal trwa. Pomóż nam nabrać tempa!

5.Zbiórki na Allegro Lokalnie:

– „Proszę pomóż mi zachować resztki sprawności” – 2261,28 zł.

– „Nadzieja dla Blanki w pokonaniu raka” – 915,92 zł.

– „Pomoc dla Agnieszki – Ja, SM i mama” – 459,35 zł

– „Poznajmy się” – symulacje (nie)pełnosprawności” – 781,99 zł.

– „Dogonić marzenia Krzysztofa” – 1004,12 zł

Zbiórki zakończone.

5. Otrzymanie nagrody w wysokości 1.000,00 zł w ramach działania Alma Mater współpracy z przedsiębiorcami. Inicjatywa „I TY możesz zostać Świętym Mikołajem, nie tylko na Święta, ale przez cały rok” zostanie zrealizowana w bieżącym roku. O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

Dziękujemy Państwu – Naszym Darczyńcą, Dobrodziejom, Sponsorom, Wolontariuszom i Wszystkim Osobom, które z potrzeby serca pomagają Podopiecznym naszej fundacji, wspierają nasze działania i niosą pomoc tam gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

To dzięki Państwa pomocy nasi Podopieczni otrzymują wsparcie finansowe na dalsze leczenie, rehabilitację, diagnostykę oraz zaspokajanie potrzeb bytowych.

Dlatego PROSIMY pamiętajcie o nas w tym roku rozliczając swoje Pity. Przekazując 1% swojego podatku naszej organizacji pomagasz realizować cele statutowe Fundacji, pomagasz leczyć i rehabilitować naszych Podopiecznych, czynisz życie naszych Podopiecznych lepszym, bardziej samodzielnym i niezależnym. Pomagasz nam realizować różnorodne działania na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami i przeciwdziałaniu ich dyskryminacji.

Skip to content