Jesteśmy po to, by być Bliżej Siebie

Tylko do końca kwietnia możecie Państwo składać rozliczenie podatku dochodowego za 2020 rok, a w związku z tym podjąć także decyzję o przekazaniu jednego procenta PIT na organizację pożytku publicznego. Jeżeli więc jeszcze tego nie zrobiliście, to przypominamy, że możecie w ten sposób wspomóc naszą Fundację, wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać nasz KRS 0000650616

Przekazując 1% swojego podatku pomagasz realizować cele statutowe naszej Organizacji. Pomagasz leczyć i rehabilitować naszych Podopiecznych, czyniąc ich życie lepszym, bardziej samodzielnym i niezależnym.

Środki finansowe otrzymane z 1% Państwa podatku wykorzystywane są zgodnie ze Statutem Fundacji i w całości przeznaczone na działalność społeczną w myśl Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, a nasi Podopieczni otrzymują wsparcie finansowe na dalsze leczenie, rehabilitację, diagnostykę i zaspokajanie potrzeb bytowych.

1% POTRAFI POMÓC

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

KRONIKA NASZYCH DOTYCHCZASOWYCH DZIAŁAŃ I PROJEKTÓW

ROK 2021

Aktualne zbiórki :

„Moja rodzina mnie potrzebuje – świdnicki Gepetto walczy z ciężką chorobą!”

Link do zbiórki:https://www.siepomaga.pl/michal-szalinski

„Życie, które nie jest usłane różami… Pomagamy Agnieszce”

Link do zbiórki:https://www.siepomaga.pl/agnieszka-dzugaj

Na pomoc dla Izy

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/hm6hy3

„Aby na twarzy Blanki znów pojawił się uśmiech.”

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/blanka-kaluzna

Kwiecień – przekazanie paczek żywnościowych dla Podopiecznych Fundacji.

ROK 2020

1. Projekt „Poznać I Oswoić Nieznane” – symulacje niepełnosprawności- warsztaty dla dzieci i młodzieży ze świdnickich szkół podstawowych i ponadpostawowych (I-III). Projekt został w całości sfinansowany przez Fundację Orlen w ramach II edycji programu grantowego „Moje miejsce na ziemi”.

Grant: 15.000 zł

2. Udział w projekcie „Wsparcie na rzecz Walki z Sars-Cov 2”:

– darowizna rzeczowa (maseczki, przyłbice, słodycze) dla Domu Seniora Marconi w Świdnicy przekazana przez Fundację PKO Banku Polskiego;

– darowizna rzeczowa (płyny do dezynfekcji) dla Domu Seniora Marconi w Świdnicy od Darczyńców z Wrocławia;

– darowizna rzeczowa dla Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

3.Zbiórki na Allegro Lokalnie – Kupujesz – Sprzedajesz – Pomagasz :

– Pomoc dla Agnieszki „Ja, SM i mama” – uzbierano 459 zł

– Nadzieja dla Blanki w pokonaniu raka – uzbierano 915 zł

– Proszę pomóż mi zachować resztki sprawności – uzbierano 2.261 zł

– Dogonić marzenia Krzysztofa – uzbierano 1.003 zł

4. Akcja pomocy dla Michała – zbiórka na siepomaga „Moja rodzina mnie potrzebuje – świdnicki Gepetto walczy z ciężką chorobą!”

Zbiórka na cel: Zakup sprzętu do rehabilitacji domowej, wózka inwalidzkiego oraz opłacenie nowatorskiej terapii oczyszczająco-regeneracyjnej oraz turnusu rehabilitacyjnego.

Kwota do uzbierana: 59 671 zł

5. Akcja pomocy dla Agnieszki „Życie, które nie jest usłane różami… Pomagamy Agnieszce”.

Zbiórka na cel: Wyjazd na turnus rehabilitacyjny.

Kwota do uzbierana: 8 120 zł

6. Udział w projekcie „Alma Mater współpracy z przedsiębiorcami”. Otrzymanie darowizny w wysokości 1.000,00 zł z przeznaczeniem na paczki żywnościowe dla Podopiecznych Fundacji.

ROK 2019

1.Akcja pomocy dla Janusza „Operacja, to kolejny krok na drodze do samodzielności, pomożesz mi ?” – zbiórka na portalu siepomaga.pl oraz przez apele i odezwy w lokalnej prasie, telewizji, a także bezpośrednie prośby do darczyńców, sponsorów, osób fizycznych.

Cel: operacja rekonstrukcji więzadła rzepkowo-udowego.

Rezultat: 10 638 zł

2. Akcja „Ja , SM i mama”- kontynuacja z 2017 r. – pomoc dla Agnieszki uwięzionej we własnym mieszkaniu- zbiórka prowadzona na portalu siepomaga.pl oraz przez apele w lokalnej prasie, telewizji i prośby do darczyńców, sponsorów, osób fizycznych.

Cel akcji: pokrycie kosztów/dofinansowanie do zakupu wózka elektrycznego, likwidację barier architektonicznych (remont łazienki), rehabilitację domową, wyjazd na turnus rehabilitacyjny, zakup podnośnika transportowego.

Rezultat: 9 744 zł

3. Akcja „Wózek to dla mnie wolność wyboru. Pomóż mi w walce o samodzielność!” – pomoc dla Izy – zbiórka prowadzona na portalu siepomaga.pl oraz przez apele w lokalnej prasie, telewizji i prośby do darczyńców, sponsorów, osób fizycznych.

Cel zbiórki: pokrycie kosztów/dofinansowanie wyjazdu na turnus rehabilitacyjny, rehabilitację domową, leczenie, diagnostykę oraz poprawę warunków socjalno-bytowych.

Rezultat: 5 900 zł

4. Akcja pomocy dla Janusza „Chcę wrócić do normalnego życia, a operacja to moja ostatnia szansa!”; zbiórka prowadzona na portalu siepomaga.pl oraz przez apele w lokalnej prasie, telewizji i prośby do darczyńców, sponsorów, osób fizycznych.

Cel zbiórki : Rekonstrukcja więzadła krzyżowego prawego.

Rezultat: 16 856 zł

5. Akcja „Biegną dla Agnieszki” – Bieg Tropem Wilczym połączony z akcją charytatywną dla naszej Podopiecznej.

Rezultat: 10 000,00 zł

Cel zbiórki: pokrycie kosztów operacji udrożnienie przepływów żylnych.

Akcja zakończona.

6. Realizacja autorskiego projektu z orientacji zawodowej dla uczniów kl. III SP Nr 8 w Świdnicy – „Mamo, Tato kim będę gdy dorosnę”?

7. Prowadzenie spotkań dla dzieci i młodzieży ze świdnickich szkół na temat przeciwdziałania dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami.

8. Udział w edycji Miasta Dzieci w roli pracodawcy prezentującego zawód asystenta osoby z niepełnosprawnościom.

9. Projekt „Poznać i oswoić nieznane” – symulacje niepełnosprawności- warsztaty dla dzieci i młodzieży ze świdnickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

ROK 2018

1. Akcja pomocy dla Bożeny „W więzieniu dwóch liter SM” – kontynuacja z 2017 r. – zbiórka prowadzona na portalu siepomaga.pl oraz przez apele w lokalnej prasie, bezpośrednie prośby do darczyńców, sponsorów, osób fizycznych.

Cel akcji: pokrycie kosztów/dofinansowanie do zakupu wózka elektrycznego, wyjazdu na turnus rehabilitacyjny, modernizacji samochodu, pokrycie kosztów leczenie, rehabilitacji, diagnostyki oraz poprawy warunków socjalno-bytowych podopiecznej.

Rezultat : 4 168,19 zł

2.Akcja „Zbudować most do świata Gabrysia”- kontynuacja z 2017 r.- zbiórka na siepomaga.pl z przeznaczeniem na rehabilitację, terapie, specjalistyczne żywienie chłopczyka zamkniętego w autystycznym świecie oraz poprawy jego warunków bytowych.

Rezultat: 14 628 zł

3.Akcja pomocy dla Janusza „Operacja, to kolejny krok na drodze do samodzielności, pomożesz mi?” – zbiórka na portalu siepomaga.pl oraz przez apele i odezwy w lokalnej prasie, telewizji , a także bezpośrednie prośby do darczyńców, sponsorów, osób fizycznych.

Cel: operacja rekonstrukcji więzadła rzepkowo-udowego.

Akcja – kontynuacja w następnym roku.

4. Akcja „Ja , SM i mama”- kontynuacja z 2017 r. – pomoc dla Agnieszki uwięzionej we własnym mieszkaniu- zbiórka prowadzona na portalu siepomaga.pl oraz przez apele w lokalnej prasie, telewizji i prośby do darczyńców, sponsorów, osób fizycznych.

Cel akcji: pokrycie kosztów/dofinansowanie do zakupu wózka elektrycznego, likwidację barier architektonicznych (remont łazienki), rehabilitację domową, wyjazd na turnus rehabilitacyjny, zakup podnośnika transportowego.

Akcja – kontynuacja w następnym roku.

5. Akcja „Nadzieja dla Izy – zbiórka żywności dla Podopiecznej fundacji połączona z organizacją i przeprowadzeniem warsztatów dla dzieci „Psychodietetyka na wesoło”.

6. Przedstawienie projektu budowy integracyjnego-kreatywnego placu zabawa dla dzieci wyposażanego w zabawki i urządzenia dla dzieci z niepełnosprawnościami w ramach budżetu obywatelskiego – projekt nie uzyskał przeważającej liczby głosów mieszkańców.

7. Stała pomoc materialna i niematerialna dla Podopiecznych Fundacji (refundacja ponoszonych wydatków oraz pokrywanie kosztów leczenie, diagnostyki, rehabilitacji oraz poprawy warunków socjalno-bytowych).

8. Uruchomienie SMS-Premium dla Podopiecznych Fundacji.

Rok 2017 /2018

Styczeń – październik 2017

Zbiórki publiczne dla Artura „Pomóżmy Arturowi stanąć na nogi” – pomoc w sfinansowaniu leczenia komórkami macierzystymi. Zbiórki prowadzone były w świdnickich parafiach, szkołach średnich, wśród mieszkańców Świdnicy, podczas okolicznościowych koncertów i imprez poprzez apele w lokalnej prasie i telewizji.

Charytatywny Koncert Operki Wiedeńskiej dla Artura „W rytmie walca i czardasza” z udziałem artystów scen wrocławskich – Teatr Świdnicki.

Rezultat : 21 000,00 zł

Luty 2017

Darowizna dla Małgosi – Fundacja siepomaga z Poznania na naszą prośbę przekazała darowiznę w wysokości 4 200,00 zł, która pozwoliła nam częściowo sfinansować zakup podnośnika transportowego oraz zakupić akumulatory do wózka.

Rezultat: 4 200,00 zł

Marzec 2017

Akcja „Pozwólcie ożywić rączkę naszego synka” – zbiórka prowadzona we współpracy z Fundacją siepomaga.

Rezultat: 11 032,55 zł.

Marzec 2017

Akcja „Dogonić marzenia Krzysia” – działania pomocowe dla Krzysztofa, których celem było zebranie środków finansowych na rehabilitację, wyjazd nad morze, likwidację barier architektonicznych w domu (dofinansowanie wkładu własnego), sfinansowanie zakupu leczniczej marihuany.

Rezultat: 12 267,72 zł

Maj 2017

Akcja „Rowerem dookoła Polski dla Blanki” – dwóch śmiałków przejechało w ciągu miesiąca granicami Polski, by w ten sposób pomóc 7-letniej Blance chorej na nowotwór skóry.

Rezultat: 19 048,50 zł

Czerwiec 2017 – kontynuacja w następnym roku.

Akcja „Poznać i zrozumieć świat Gabrysia – Charytatywny Koncert Muzyczny – SCK II Strzegom, zbiórki publiczne dla Gabrysia , licytacja gadżetów, prezentów, vouczerów na fanpage ” Zbudować most do świata Gabrysia”, zbiórka dla Gabrysia na siepomaga.pl z przeznaczeniem na rehabilitację, terapie, specjalistyczne żywienie chłopczyka zamkniętego w autystycznym świecie.

Rezultat : 12 890,00 zł

Maj/Lipiec 2017

Akcja „Proszę pomóżcie zachować mi resztki sprawności” – operacja naprawcza, ratowanie prawej stopy Janusza.

Rezultat: 7 266,00 zł

Lipiec 2017 – czerwiec 2018

Akcja „W więzieniu dwóch liter SM” – pomoc dla Bożeny –zbiórka prowadzona na portalu siepomaga.pl oraz przez apele w lokalnej prasie – zakup wózka elektrycznego, wyjazd na turnus rehabilitacyjny, dofinansowanie do modernizacji samochodu, pokrycie kosztów dojazdu i pobytu do Olsztyna w związku z udziałem w naukowym eksperymencie medycznym, sfinansowanie specjalistycznego zabiegu CCSVI dla chorych na SM (koszt zabiegu 60 000 zł).

Rezultat: 4 168,19 zł

Grudzień 2017

Zbiórka „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” – realizowana – zbiórka środków finansowych i rzeczowych dla Podopiecznych fundacji i ich rodzin (realizowana).

Rezultat: 926,79 zł oraz produkty spożywcze, które zostały przekazane Podopiecznym fundacji i ich rodzinom przed świętami Bożego Narodzenia 2017 r.

Marzec 2018 – kontynuacja w następnym roku.

Akcja „Ja, SM i mama”- pomoc dla Agnieszki uwięzionej we własnym mieszkaniu- zbieranie środków finansowych na wózek elektryczny, likwidację barier architektonicznych (remont łazienki), pomoc w likwidacji barier w komunikowaniu się – zakup komputera, rehabilitację domową, sfinansowanie specjalistycznego zabiegu CCSVI dla chorych na SM (koszt zabiegi 60 000 zł).

Rezultat : 11 060,00 zł

Czerwiec 2018 – kontynuacja w następnym roku.

Zbiórka – Nadzieja dla Izy – zbiórka środków finansowych oraz rzeczowych(żywność, środki czystości, owoce i warzywa) na poprawę warunków socjalno-bytowych dla Izabeli zagrożonej wykluczeniem społecznym, z wyrokiem eksmisji.

Rezultat : stan na 23.09.2018 r. : 2 121,75 zł

Listopad 2018 – kontynuacja w następnym roku.

Zbiórka środków finansowych dla Janusza-„Szybka operacja kolana – kolejny przystanek na drodze do samodzielności!”- koszt 10 000 zł

Rezultat:180 zł

Rok 2016

Listopad.

1.Ustanowienie Fundacji przez Fundatorkę Małgorzatę Dziurę-Sztejnberg.

2. Grudzień – Realizacja autorskiego projektu „Ja też…Mogę-Potrafię-Chcę”, który polegał na zorganizowaniu i przeprowadzeniu sesji zdjęciowej, w której wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami, samotne, ubogie, starsze oraz dzieci z kilku miejscowości (Świdnica, Jawor, Targoszyn, Wałbrzych, Goczałków, Żarów).

Zdjęcia z sesji posłużyły do wydania Charytatywnego Kalendarza na 2017 r. oraz organizacji wystawy podczas spotkania integracyjnego, podsumowującego prace nad jego produkcją. Dochód ze sprzedaży kalendarzy w wysokości 5 000,00 zł został przekazany pierwszemu podopiecznemu Fundacji Michałowi z przeznaczeniem na jego leczenie, diagnostykę, rehabilitację oraz poprawę warunków socjalno-bytowych.

Rezultat: 5 000,00 zł

Skip to content