O nas

Jesteśmy stowarzyszeniem aktywnych mieszkańców działających na terenie gminy Lubasz i okolic już od 2007 roku. Naszym celem jest budowanie świadomej i zintegrowanej społeczności lokalnej. W oparciu o zasady partnerstwa realizujemy innowacyjne projekty w zakresie rękodzieła, kultury, rekreacji, ekologii, umacniania lokalnej demokracji, i innych. Wspieramy inicjatywy społeczne i budujemy zdrowe relacje między ludźmi. W tym celu organizujemy warsztaty, spotkania, pokazy, pikniki i happeningi. Skupiamy ludzi z bogatymi doświadczeniami i przeróżnym wykształceniu, dzięki temu nasze działania cechuje kreatywność i profesjonalizm.

Wyróżnia nas otwartość na współpracę, autentyczność, solidarność i pomocniczość. Przyświeca nam myśl – nie patrz ile świat może dać Tobie, ale ile Ty możesz dać światu!

Funkcjonujemy głównie dzięki samodzielnie pozyskanym środkom z wszelkich możliwych źródeł. Nie licząc sponsorów od 2007 pozyskaliśmy ponad 200 000 zł na działania lokalne, od instytucji państwowych i pozarządowych.